7 C
Tirana
Thursday, March 4, 2021
Kryefaqja Zemra e Tiranës

Zemra e Tiranës

Bushati: PD, djathtas në taksa dhe majtas në shpenzime

Për të zbutur efektet e shkaktuara nga pandemia COVID-19 qeveria ka miratuar një pakete lehtësuese financiare ku përfshihet dyfishimi i ndihmës ekonomike për 6...

“Frankenshtajn politik”: Propozimet e opozitës me taksat djathtas dhe shpenzimet majtas

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë ka hedhur “poshtë” dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për projektligjin...

“Takim me gra dhe vajza sipërmarrëse. Bushati: Mbeshtetje për çdo grua që do të hyjë në biznes

Gjatë një takimi me vajza dhe gra sipërmarrëse deputeti dhe anëtari i Komisionit të Ekonomisë, Ervin Bushati, shprehu mbështetjen e pakushtëzuar për hapjen e...

Rindërtimi, konviktet e studentëve të Mjekësisë me kushte më të mira/ Veliaj dhe Bushati inspektojnë kantierin

Konviktet e studentëve të Universitetit të Mjekësisë do të jenë gati në vitin e ri akademik, me kushte më të mira dhe të njëjtën...

Basha nuk gëzon as besimin e familjarëve, djali i xhaxhait të tij i bashkohet PS-së

Pas shumë largimeve nga LSI drejt PS-së, tashmë kanë filluar largimet edhe në rradhët e demokratëve. Lulzim Basha nuk gëzon as besimin e rrethit të...

Njësia 8, mbi 80 anëtarë të LSI kalojnë me PS

Mbi 80 anëtarë anëtarë të Lëvizjes Socialiste në njësinë 8 në Tiranë kanë braktisur këtë forcë politike dhe kanë kaluar në radhët e Partisë...

Bushati: Pandemia ka hapur portën e zhvillimit drejt Teknologjisë së te Ardhmes

“ Ekonomia dhe Teknologjia” ishte tema e bashkëbisedimit të zhvilluar midis deputetit dhe anëtarit të komisionit të ekonomisë, Ervin Bushati, dhe studentëve të ekonomisë. Në...

Arritja historike e vaksinës ndërkohë që rastet me Covid-19 po ulen

Numri i vaksinimeve Covid-19 në nivel global ka tejkaluar numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara, një moment historik që nënvizon progresin e bërë...

Bushati: Basha ka humbur në njësinë e tij

Kryetari i PS Tiranë, Ervin Bushati, ka folur për fushatën elektorale duke u ndalur edhe tek kundërshtari politik duke theksuar se PD nuk është...

“EKONOMIA” RRËZON DEKRETIN E METËS Bushati: “Argumentat” e opozitës, kundërshtim opozitar

Dekreti I Presidentit Ilir Meta për kthimin e ligjit mbi “taksat kombëtare”, të ndryshuar, i cili flet për heqjen e rentës minerare për deputetin...

Taksa Basha, eksperiment post-komunist i dështuar në të gjithë botën. Ervin Bushati: Sukses vetëm në Rusi

Kryetari i PS Tiranë, Ervin Bushati deklaroi sot në Kuvend se “taksa Basha cënon mbi 99% të qytetarëve shqiptarë”. Duke bërë një analizë kritike profesionale,...

“Hidhërimet që iu ka shkaktuar mediokreve”, Rama uron Kadarenë për 85-vjetorin: I ka ngritur gjuhës shqipe monument fantastik

Kryeministri Edi Rama ka uruar shkrimtarin Ismail Kadare në 85-vjetorin e tij të lindjes. Rama shprehet se Kadare iu ka shkaktuar zemërim mediokrëve, duke shtuar...

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES