8 C
Tirana
Tuesday, March 9, 2021
Kryefaqja Politikë

Politikë

Bushati: PS ka ekipin më të fortë. PD ka pritshmëri për 8 deputetë në Tiranë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati i ftuar në  studion e MCNTV ka folur për fushatën elektorale, zgjedhjet e 25 prillit si dhe ekonominë e...

Taksa “Basha”/ Bushati: Vetëm për 9 % të bizneseve që fitojnë më shumë

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati tha sot se nga taksa progresive e vendosur nga kjo mazhorancë kanë fituar 91 % e bizneseve dhe...

Bushati: PD Koalicion me parti fantazma që pretendojnë vetëm një vend të sigurtë në opozitë dhe jo një minister në qeveri

“Qytetarët do të dinë të dallojnë në 25 prill kush punon më shumë për ta dhe kush ka punuar në vazhdimësi”- ka qënë kjo...

Askush nuk mund të bënte më shumë/ Bushati: Të gjithë e dinë që Lulzim Basha fle gjumë më shumë se duhet

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka zhvilluar një intervistë në ‘Klan News’, ku ndër të tjerash ka folur në lidhje me zgjedhjet e...

Bushati: Sfida e Pandemisë në Urbanistikë, Teknologjinë dhe Ekonominë e Re

Ashtu sikurse i gjithë globi edhe Shqipëria prej një viti tashmë po përballet me pandeminë COVID-19, e cila i ka dhënë një goditje të...

Bushati: PD, djathtas në taksa dhe majtas në shpenzime

Për të zbutur efektet e shkaktuara nga pandemia COVID-19 qeveria ka miratuar një pakete lehtësuese financiare ku përfshihet dyfishimi i ndihmës ekonomike për 6...

“Frankenshtajn politik”: Propozimet e opozitës me taksat djathtas dhe shpenzimet majtas

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë ka hedhur “poshtë” dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për projektligjin...

“Takim me gra dhe vajza sipërmarrëse. Bushati: Mbeshtetje për çdo grua që do të hyjë në biznes

Gjatë një takimi me vajza dhe gra sipërmarrëse deputeti dhe anëtari i Komisionit të Ekonomisë, Ervin Bushati, shprehu mbështetjen e pakushtëzuar për hapjen e...

Rindërtimi, konviktet e studentëve të Mjekësisë me kushte më të mira/ Veliaj dhe Bushati inspektojnë kantierin

Konviktet e studentëve të Universitetit të Mjekësisë do të jenë gati në vitin e ri akademik, me kushte më të mira dhe të njëjtën...

Basha nuk gëzon as besimin e familjarëve, djali i xhaxhait të tij i bashkohet PS-së

Pas shumë largimeve nga LSI drejt PS-së, tashmë kanë filluar largimet edhe në rradhët e demokratëve. Lulzim Basha nuk gëzon as besimin e rrethit të...

Njësia 8, mbi 80 anëtarë të LSI kalojnë me PS

Mbi 80 anëtarë anëtarë të Lëvizjes Socialiste në njësinë 8 në Tiranë kanë braktisur këtë forcë politike dhe kanë kaluar në radhët e Partisë...

Bushati: Pandemia ka hapur portën e zhvillimit drejt Teknologjisë së te Ardhmes

“ Ekonomia dhe Teknologjia” ishte tema e bashkëbisedimit të zhvilluar midis deputetit dhe anëtarit të komisionit të ekonomisë, Ervin Bushati, dhe studentëve të ekonomisë. Në...

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES