3 C
Tirana
Thursday, February 25, 2021
Kryefaqja Kryesore

Kryesore

“Takim me gra dhe vajza sipërmarrëse. Bushati: Mbeshtetje për çdo grua që do të hyjë në biznes

Gjatë një takimi me vajza dhe gra sipërmarrëse deputeti dhe anëtari i Komisionit të Ekonomisë, Ervin Bushati, shprehu mbështetjen e pakushtëzuar për hapjen e...

Rindërtimi, konviktet e studentëve të Mjekësisë me kushte më të mira/ Veliaj dhe Bushati inspektojnë kantierin

Konviktet e studentëve të Universitetit të Mjekësisë do të jenë gati në vitin e ri akademik, me kushte më të mira dhe të njëjtën...

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti COVID

Duke nisur prej ditës së sotme  hyjnë në fuqi masat e reja anti COVID të vendosura një ditë më parë nga Komiteti Teknik i...

Kalendari historik, 11 shkurt

Disa nga ngjarjet, njerëzit dhe datat më me ndikim në histori që shënonjë ditën e sotme, 11 shkurt.11 Shkurt 1964 – Grekët dhe turqit,...

COVID-19/ Kosovë, 6 mijë e 896 raste aktive

Kosova është një nga vendet ku numri i pesronave të prekur nga COVID-19 është i madh, dhe numërohen  6,896 raste aktive. Mbi 63 mijë qytetarë...

COVID-19/1143 raste të reja dhe 15 humbje jete në 24 orët e fundit

Shifrat e COVID-19 në vend vijojnë të jenë të larta. Shifrat e fundit tregojnë që në 4083 persona të testuar, 1143 prej tyre kanë...

Basha nuk gëzon as besimin e familjarëve, djali i xhaxhait të tij i bashkohet PS-së

Pas shumë largimeve nga LSI drejt PS-së, tashmë kanë filluar largimet edhe në rradhët e demokratëve. Lulzim Basha nuk gëzon as besimin e rrethit të...

Njësia 8, mbi 80 anëtarë të LSI kalojnë me PS

Mbi 80 anëtarë anëtarë të Lëvizjes Socialiste në njësinë 8 në Tiranë kanë braktisur këtë forcë politike dhe kanë kaluar në radhët e Partisë...

COVID 19, autoritetet shëndetësore ashpërsojnë masat

Komiteti Teknik i Ekspertëve njoftoi sot masat e reja shtrënguese ndaj popullatës për të përballuar epideminë e koronavirusit nga 11 deri në 25 shkurt....

Kushi: Tekstet mësimore të unifikuara, arritje për diasporën shqiptare

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi dhe Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko kanë miratuar dhe firmosur sot paketën e dokumenteve...

Nis puna për ndërtimin e spitalit të ri të Laçit

Kryeministri Edi Rama informoi sot përmes rrjeteve sociale se puna për ndërtimin e spitalit të Laçit ka nisur dhe se godina e re do...

Kuba Komuniste hap ekonominë për bizneset private.

Kuba po përballet me mungesë të produkteve të konsumit të përditshëm. Ekonomia kubaneze ka pësuar rënie prej 11% në vitin e fundit.Gjithashtu Kuba është...

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES