14 C
Tirana
Sunday, March 7, 2021

Bota

COVID-19/ Sllovakia hap gradualisht shkollat dhe kopshtet

Pavarësisht situatës së pandemisë, Sllovakia ka vendosur që të hapë gradualisht shkollat dhe kopshtet duke nisur nga java e ardhshme, por nën kushte të...

Singapori dhe eko-qyteti me 42.000 shtëpi

Singapori është i pari vend i cili  po ndërton eko-qytetin Tengah që përfshin 42,000 shtëpi të reja në pesë distrikte banuese. Ky do të...

Ukraina ndalon me ligj përdorimin e vaksinës ruse kundër COVID

Ndalohet me ligj përdorimi i vaksinës ruse kundër koronavirusit në Ukrainës. Vendimi është marrë nga Parlamenti ukrainas, ligj ky që përshpejton aprovimin e vaksinave...

3,5 milionë doza vaksina anti-covid mbërrijnë në Turqi

3.5 milionë doza të vaksinës anti covid-19 kanë mbërritur në Turqi nga Kina, duke çuar  kështu në 13 milionë numrin e dozave që deri...

Rita Ora paguan 7 mijë euro për të thyer rregullat e Covid-19

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora këtë periudhë është në qendër të vëmendjes mediatike për shkak të thyerjes së rregullave të Covid-19. Së fundmi, është...

Covid-19/ SHBA mbi 210 mijë të infektuar dhe 2900 të vdekur në 24 orë

210,000 raste të reja të infektuarish me Covid janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Universiteti...

Vaksina e kompanisë Moderna siguron imunitet për të paktën 3 muaj

  Sipas një studimi vaksina kundër COVID-19 e kompanisë Moderna, bën që sistemi imunitar i njeriut të prodhojë antitrupa të fuqishëm, që qëndrojnë për të...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Gjigandi i mediave sociale, rregullisht heq informacione të pasakta dhe potencialisht të dëmshme në lidhje me virusin, dhe që nga tetori ka ndaluar reklamat...

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES