16 C
Tirana
Tuesday, March 2, 2021
Kryefaqja Aktualitet

Aktualitet

Bushati: PD, djathtas në taksa dhe majtas në shpenzime

Për të zbutur efektet e shkaktuara nga pandemia COVID-19 qeveria ka miratuar një pakete lehtësuese financiare ku përfshihet dyfishimi i ndihmës ekonomike për 6...

Ndryshon monumenti i NEWBORN në 13- vjetorin e Pavarësisë së Kosovës!

Monumenti Newborn u zbulua 13 vjet më parë në Prishtinë dhe u bë simbol i shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Ashtu siç është kthyer...

“Frankenshtajn politik”: Propozimet e opozitës me taksat djathtas dhe shpenzimet majtas

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë ka hedhur “poshtë” dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për projektligjin...

“Takim me gra dhe vajza sipërmarrëse. Bushati: Mbeshtetje për çdo grua që do të hyjë në biznes

Gjatë një takimi me vajza dhe gra sipërmarrëse deputeti dhe anëtari i Komisionit të Ekonomisë, Ervin Bushati, shprehu mbështetjen e pakushtëzuar për hapjen e...

Rindërtimi, konviktet e studentëve të Mjekësisë me kushte më të mira/ Veliaj dhe Bushati inspektojnë kantierin

Konviktet e studentëve të Universitetit të Mjekësisë do të jenë gati në vitin e ri akademik, me kushte më të mira dhe të njëjtën...

Basha nuk gëzon as besimin e familjarëve, djali i xhaxhait të tij i bashkohet PS-së

Pas shumë largimeve nga LSI drejt PS-së, tashmë kanë filluar largimet edhe në rradhët e demokratëve. Lulzim Basha nuk gëzon as besimin e rrethit të...

Njësia 8, mbi 80 anëtarë të LSI kalojnë me PS

Mbi 80 anëtarë anëtarë të Lëvizjes Socialiste në njësinë 8 në Tiranë kanë braktisur këtë forcë politike dhe kanë kaluar në radhët e Partisë...

Komiteti i Ekspertëve njofton masat e reja anti-Covid

Komiteti i Ekspertëve ka njoftuar pak minuta më parë masat e reja në kuadër të mbrojtjes ndaj Covid-19. Komiteti ka vendosur që fasha orare e...

Super Bowl: The Weeknd dhuroi spektakël dhe film për 15 minuta!

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ngjarja më e rëndësishme sportive dhe televizive në SHBA: Super Bowl. Siç është zakon, gjatë pushimit mes pjesëve për plot...

Banka e Shqipërisë: Platformë kombëtare për avancimin e pagesave elektonike.

Pagesat me para në dorë vijojnë të mbeten në trend rritës në Shqipëri. Përpos masave të mara nga Banka e Shqipërisë dhe bankat e...

Presidenti Biden i kërkon Vuçiç të njohë pavarësinë e Kosovës

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka dërguar ditën e sotme një letër urimi presidentit Vuçiç me rastin e pavarësisë së Serbisë. Biden thekson marrëdhëniet e...

“Si s’të desha pak më tepër”, – vajza e Vaçe Zelës emocionon në 7 vjetorin e ndarjes nga jeta të këngëtares së madhe shqiptare

Në 6 shkurt të vitt 2014, Shqipëria humbi një prej zërave dhe artistëve më të mirë që ka parë ndonjëherë skena shqiptare: Vaçe Zela. Ditën...

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES