4 C
Tirana
Sunday, February 28, 2021

Joana Allushi

185 POSTIME0 KOMENTET

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti COVID

Duke nisur prej ditës së sotme  hyjnë në fuqi masat e reja anti COVID të vendosura një ditë më parë nga Komiteti Teknik i...

Kalendari historik, 11 shkurt

Disa nga ngjarjet, njerëzit dhe datat më me ndikim në histori që shënonjë ditën e sotme, 11 shkurt.11 Shkurt 1964 – Grekët dhe turqit,...

COVID-19/ Kosovë, 6 mijë e 896 raste aktive

Kosova është një nga vendet ku numri i pesronave të prekur nga COVID-19 është i madh, dhe numërohen  6,896 raste aktive. Mbi 63 mijë qytetarë...

COVID-19/1143 raste të reja dhe 15 humbje jete në 24 orët e fundit

Shifrat e COVID-19 në vend vijojnë të jenë të larta. Shifrat e fundit tregojnë që në 4083 persona të testuar, 1143 prej tyre kanë...

COVID 19, autoritetet shëndetësore ashpërsojnë masat

Komiteti Teknik i Ekspertëve njoftoi sot masat e reja shtrënguese ndaj popullatës për të përballuar epideminë e koronavirusit nga 11 deri në 25 shkurt....

Twitter regjistron të hyra rekord në vitin 2020

2020 është konsideruar nga shefi ekzekutiv i gjigandit Twitter, Jack Dorsey si vit i jashtëzakonshëm, kjo pasi kjo platformë ka publikuar të hyra rekorde...

Kushi: Tekstet mësimore të unifikuara, arritje për diasporën shqiptare

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi dhe Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko kanë miratuar dhe firmosur sot paketën e dokumenteve...

Nis puna për ndërtimin e spitalit të ri të Laçit

Kryeministri Edi Rama informoi sot përmes rrjeteve sociale se puna për ndërtimin e spitalit të Laçit ka nisur dhe se godina e re do...

Ndërtimi i hekurudhës Tiranë-Durrës, nënshkruhet marrëveshja

Është firmosur kontrata mes Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku me kompaninë italiane INC SPA për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë-Durrës, punimet e...

Shqipëria e 9-ta në botë për eksportin e gështenjës

Kultivimi i gështenjës pritet të jetë një mundësi shumë e mirë në zonat e Veriut. Një studim i profesorëve Drini Imami dhe Engjëll Shkreli,...

TOP AUTHORS

39 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6 POSTIME0 KOMENTET
185 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
68 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET

Most Read