12.5 C
Tirana
Friday, September 24, 2021
KryefaqjaUncategorizedKuvendi sot në seancë plenare, kryefjalë e diskutimeve vendimi i DASH për...

Kuvendi sot në seancë plenare, kryefjalë e diskutimeve vendimi i DASH për shpalljen non grata të Sali Berishës

Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare. Mësohet se mbledhja pritet që të nisë në orën 10:00. Në një lidhje direkte për ‘News24’ gazetari Ergys Gjençaj raportoi nga Kuvendi se kryefjalë e diskutimeve të sotme do të jetë padyshim vendimi i DASH ku shpalli non grata ish-kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij.

Ky vendim solli reagime të mëdha në politikën shqiptare.

Ndërkohë që në rend të ditës janë parashikuar që të diskutohet edhe për disa marrëveshje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES