15.5 C
Tirana
Tuesday, September 21, 2021
KryefaqjaAktualitet“Rekord historik”, Rama: Eksportet arritën në 109 miliardë lekë për janar-prill 2021

“Rekord historik”, Rama: Eksportet arritën në 109 miliardë lekë për janar-prill 2021

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama thotë se eksportet shqiptare për periudhën janar-prill 2021 kanë arritur në një shifër që është rekord historik.

Sipas Ramës, eksportet kanë arritur në 109 miliardë lekë brenda 4 muajve të parë të 2021.

Nga ana tjetër, eksportet shqiptare u goditën në fillim të pandemisë për shkak të kufizimeve të të gjitha shteteve dhe mbylljes së kufijve.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fedirama.al%2Fposts%2F10158768507506523&show_text=true&width=500

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES