14.5 C
Tirana
Tuesday, September 21, 2021
KryefaqjaAktualitetManastirliu nxjerr shifrat: Më shumë se 14 mijë vaksinime të kryera sot,...

Manastirliu nxjerr shifrat: Më shumë se 14 mijë vaksinime të kryera sot, mbi 517 mijë nga fillimi i fushatës ndaj Covid

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, me anë të një postimi në “Twitter” ka publikuar shifrat e vaksinimeve të zhvilluara sot dhe në total nga fillimi i pandemisë Covid-19.

Manastirliu thekson se sot mbi 14 mijë njerëz kanë kryer vaksinime.

Po ashtu, Manastirliu nënvizon se janë bërë mbi 517 mijë vaksinime nga fillimi i fushatës së vaksinimit ndaj koronavirusit.

“Sot janë kryer 14 293 vaksinime. Nga fillimi i fushatës “Shqipëria Buzëqesh” janë kryer 517 501 vaksinime”, shkruan Manastirliu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES