14.5 C
Tirana
Tuesday, September 21, 2021
KryefaqjaEntertainmentTë gjithë fëmijët do rriten duke dëgjuar zërin e Kleas shoqëruar me...

Të gjithë fëmijët do rriten duke dëgjuar zërin e Kleas shoqëruar me muzikën e Elgitit

Klea dhe Elgiti po përgatisin një dhuratë shumë të bukur për të gjithë fëmijët shqiptarë. Bëhet fjalë për alfabetin shqip të kënduar nga Klea bashkë me disa vargje shumë të bukura që shoqërohen nga melodia e Elgitit. Përgatitjet kanë nisur dhe ‘spiunë’ janë disa nga miqtë e çiftit.

Shumë shpejt kënga mbase hidhet edhe në YouTube, por deri në atë moment mjaftohemi me këtë sekuencë shumë të shkurtër.

Mesa duket Klea dhe Elgiti do lënë gjurmë në fëmijërinë e çdo fëmije shqiptar, e kushedi sa prej tyre do mësojnë alfabetin duke dëgjuar këngën e tyre. Me siguri dhe Kridi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES