15.5 C
Tirana
Tuesday, September 21, 2021
KryefaqjaAktualitetGreva e Albcontrol, paralajmëron Rama: Sabotimi s’do tolerohet! Organizatorët do të kallzohen...

Greva e Albcontrol, paralajmëron Rama: Sabotimi s’do tolerohet! Organizatorët do të kallzohen penalisht, të tjerët duhet të vendosin menjëherë…

Greva e Albcontrol, ka pezulluar përkohësisht fluturimet në Aeroportin e Nënë Tereza.

65 punonjës të kësaj kompanie janë duke zhvilluar një protestë të heshtur, e si pasojë, nuk do të ketë asnjë ulje-ngritje avionësh deri në orën 10:00 të datës 8 prill, pasi nuk ka punonjës në kulla për të kontrolluar.

Ndërkohë, lidhur me këto zhvillime ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Në një postim në “Twitter”, ai shkruan se sabotimi i aktivitetit në Aeroportin “Nënë Tereza” nuk do të tolerohem.

Ai thotë protesta po përdoret politikisht për të pengohet ardhja e vaksinave në vend. Ndër të tjera, Rama shkruan se organizatorët do të përballen me ligjin.

Postimi i plotë i kryeministrit Rama:

Sabotimi i rëndë i aktivitetit të Aeroportit “Nënë Tereza” nuk do të tolerohet! Frymëzuesit e kësaj lëvizjeje të çartur çartiste, Saliu që gjuan me gurë digjitalë dhe Iliri, që hedh gurin e markës “Leshko” dhe fsheh dorën, duan mbylljen e aeroportit për të mos ardhur vaksinat!
Organizatorët do të kallzohen penalisht dhe do të përballen me ligjin,që ndalon rreptësisht ndërprerjen e aktivitetit të kullës nga ana e kontrollorëve!Të tjerët duhet të vendosin menjëherë:O me shtetin në punë o me antishtetin në një proces penal për cënim të sigurisë kombëtare!

foto galeri

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES