16.5 C
Tirana
Friday, September 24, 2021
KryefaqjaAktualitet“Të bëhet PS si ty, jo ti si PS”, Rama publikon telefonatën...

“Të bëhet PS si ty, jo ti si PS”, Rama publikon telefonatën me kandidaten e parë në Shkodër: Insistoni tek mesazhi që i kemi borxh…

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me kandidaten e parë për deputete të PS në listën e Shkodrës Edona Bilali. Nga Kolonja ku ndodhet sot, me në sfond muzikë kolonjare, Rama i ka dhënë edhe disa porosi kandidates, teksa ajo e ka informuar për situatën e fushatës zgjedhore.

Rama e porositi që të këmbëngulin në mesazhin që “ne e dimë mirë që i kemi borxh Shkodrës” dhe kërkoi qasje modeste tek shkodranët.

BISEDA

Edona Bilali: Alo!
Edi Rama: Shoqe si je? Ç’thotë Shkodra?
Edona Bilali: Shkodra si lule.

Edi Rama: Po të marr nga Kolonja, sofra kolonjare, këtu është një mjedis i mrekullueshëm, po ti nuk ke ardhur këtej se ti vetëm tek Shkodra e ke mendjen.
Edona Bilali: Unë çdo lek vetëm brenda qarkut.
Edi Rama: Ashtu ë?

Edona Bilali: Kemi dhe ne gjëra po aq të bukura, mbase dhe më të bukura në Shkodër.

Edi Rama: Po mirë mo mirë, se na myte, ju i keni më të bukurat, por puna është se keni ata xhagajdurët që nuk ju kanë lënë t’i…Si po shkon?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES