15.5 C
Tirana
Tuesday, September 21, 2021
KryefaqjaAktualitetKuvendi rrëzon me 84 vota pro dekretin e Metës për koncesionin e...

Kuvendi rrëzon me 84 vota pro dekretin e Metës për koncesionin e Rinasit

Kuvendi ka rrëzuar sot dekretin e presidentit Ilir Meta, i cili kërkonte zgjatjen e koncesionit për aeroportin e Rinasit.

Mësohet se kreu i shtetit e kishte kthyer këtë çështje sërish në Kuvend, ndërkohë që ky i fundit e rrëzoi dekretin e Metës me 84 vota.

Ndërkohë që, rrëzimi i dekretit u paralajmërua nga Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, e cila tha në parlament tha se pretendimet e kreut të shtetit lidhur me kohën e negocimit nuk qëndrojnë, ndërsa hodhi poshtë po ashtu akuzat për ndryshim të aksionerit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES