23.5 C
Tirana
Wednesday, September 22, 2021
KryefaqjaKryesoreCOVID-19/ Kosovë, 6 mijë e 896 raste aktive

COVID-19/ Kosovë, 6 mijë e 896 raste aktive

Kosova është një nga vendet ku numri i pesronave të prekur nga COVID-19 është i madh, dhe numërohen  6,896 raste aktive.

Mbi 63 mijë qytetarë janë infektuar me virusin që nga 13 marsi i vitit të kaluar kur u shfaqen rastet e para me COVID-19 në Kosovë. 1,532 persona kanë humbur jetën, ndërsa 54, 661 pacientë janë shëruar.  

“Numri total i rasteve pozitive është 63.089 raste nga 256.355 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.532 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 221 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 54.661 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.896”, thuhet në raportin e fundit të IKSHPK-së.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES