23.5 C
Tirana
Wednesday, September 22, 2021
KryefaqjaKryesoreCOVID-19/1143 raste të reja dhe 15 humbje jete në 24 orët e...

COVID-19/1143 raste të reja dhe 15 humbje jete në 24 orët e fundit

Shifrat e COVID-19 në vend vijojnë të jenë të larta. Shifrat e fundit tregojnë që në 4083 persona të testuar, 1143 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë numri i pacientëve që kanë humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit është 15.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i`u bën apel qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake, dhe respektoni vëtizolimit kur dyshoni se jeni të prekur nga Covid19, vetëm kështu mund të frenohet përhapja e COVID-19.

Vëmendje: Duke nisur nga sot çdo lëvizje dhe çdo aktivitet pas orës 20.00 është e ndaluar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES