23.5 C
Tirana
Wednesday, September 22, 2021
KryefaqjaAktualitetNjësia 8, mbi 80 anëtarë të LSI kalojnë me PS

Njësia 8, mbi 80 anëtarë të LSI kalojnë me PS

Mbi 80 anëtarë anëtarë të Lëvizjes Socialiste në njësinë 8 në Tiranë kanë braktisur këtë forcë politike dhe kanë kaluar në radhët e Partisë socialiste.

Arsyet përse ata kanë zgjedhur forcën më të madhe politike në vend, PS, janë të shumta, duke përmendur këtu shkeljen e besimit nga ana e LSI por edhe mungesa e mbështetjes për anëtarët e saj.

Këta 80 ish antëtarë tashmë të LSI janë pajisur me karta të Partisë Socialiste, dhe gjithë ky grupim po vazhdon punën me strukturat e partisë socialiste.

Një ndër ish anëtaret e strukturave të LSI në njësinë 8 është edhe Albana Koka, anëtarja më e re e PS e cila pas zhgenjimit nga forca së cilës i besoi energjinë e saj zgjodhi t’i bashkohet familjes së madhe socialiste si e vetmja forcë ku çdo zëri i çdo kujt dëgjohet dhe respektohet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES