12.5 C
Tirana
Friday, September 24, 2021
KryefaqjaKryesoreNis puna për ndërtimin e spitalit të ri të Laçit

Nis puna për ndërtimin e spitalit të ri të Laçit

Kryeministri Edi Rama informoi sot përmes rrjeteve sociale se puna për ndërtimin e spitalit të Laçit ka nisur dhe se godina e re do të jetë në standardet bashkëkohore të spitaleve bashkiake europiane. “Me kantierin e sapohapur të Spitalit të ri të Laçit, i cili do të rilindë më i madh, më i fortë e me standarde të spitaleve bashkiake të Europës, ju uroj një ditë të mbarë”, tha kryeministri Rama.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES