23.5 C
Tirana
Wednesday, September 22, 2021
KryefaqjaAktualitetKomiteti i Ekspertëve njofton masat e reja anti-Covid

Komiteti i Ekspertëve njofton masat e reja anti-Covid

Komiteti i Ekspertëve ka njoftuar pak minuta më parë masat e reja në kuadër të mbrojtjes ndaj Covid-19.

Komiteti ka vendosur që fasha orare e lëvizjes të jetë 06:00-20:00, duke nisur nga data 11 shkurt deri në 25 shkurt.

Të gjitha baret dhe restorantet përfundojnë aktivitetin në 20:00, por lejohet shërbimi delivery deri në 24 orë.

Manastirliu u shpreh se rritja e numrave vjen si pasojë e festave të fundvitit dhe ardhja e varianteve të reja të Covid-19.

Sakaq, pas periudhës 2 javore, Komiteti do të rimblidhet për të shqyrtuar nëse do të ketë shtrëngim apo lirim të masave në bazë të situatës epidemiologjike.

https://www.facebook.com/watch/?v=451847899508128

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES