23.5 C
Tirana
Wednesday, September 22, 2021
KryefaqjaKryesoreZgjedhjet e 25 prillit, përballjet sipas qarqeve

Zgjedhjet e 25 prillit, përballjet sipas qarqeve

Dhe afro dy muaj na ndajnë nga zgjedhjet e 25 prillit, ndërkohë që partitë kanë filluar lëvizjet e tyre.  Dy forcat kryesore politike, PS dhe PD, kanë zyrtarizuar emrat e drejtuesve politikë në 12 qarqe. Përballja më e fortë do të jetë në Tiranë, ku socialistët i`a kanë besuar drejtimin e fushatës Erion Veliajt, Elisa Spiropalit dhe Ervin Bushatit ndërsa PD ka zyrtarizuar si drejtues Grida Dumën, Jorida Tabakun, Flamur Noka, Aldo Bumçin, Alfred Rushajn, Belind Këlliçin, Albana Vokshin dhe Agron Shehajn.

Përballje interesante është edhe ajo e Elbasanit mes Taulant Ballës dhe Gazmend Bardhit. Fushata e PS në Durrës do të drejtohet nga Ardian Çela, ndërsa blutë kanë caktuar nënkryetarin Edi Paloka.  Në Lezhë ‘përplasen’ dy mirditorët, ish-ministrja Lindita Nikolla dhe padogogu Mark Marku.

Drejtuesit e PS dhe PD në 12 qarqe:

Kukës- Safet Gjici  (PS), Flamur Noka (PD)

Shkodër- Ilir Beqaj (PS), Helidon Bushati (PD)

Lezhë- Lindita Nikolla (PS), Mark Marku (PD)

Tiranë ndahet:  Bashkia, Erjon Veliaj, Tirana Qark Elisa Spiropali / Kryetari Ervin Bushati (PS)

PD Tiranë (Grida Duma, Jorida Tabaku, Flamur Noka, Aldo Bumçi, Alfred Rushaj, Belind Këlliçi, Albana Vokshi dhe Agron Shehaj)

Durrës – Ardian Çela (PS), Edi Paloka (PD)

Dibër- Olta Xhaçka (PS), Xhelal Mziu (PD)

Elbasan- Taulant Balla (PS), Gazment Bardhi (PD)

Korçë- Niko Peleshi (PS), Edmond Spaho (PD)

Fier-Gramoz Ruçi (PS), Enkelejd Alibeaj (PD)

Vlorë-Damian Gjiknuri (PS), Bujar Leskaj (PD)

Gjirokastër- Bledi Çuçi (PS), Tritan Shehu (PD)

Berat – Bledi Klosi (PS), Tomorr Alizoti (PD)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES