23.5 C
Tirana
Wednesday, September 22, 2021
KryefaqjaKryesoreRama: Brenda shkurtit, 40 mijë doza të tjera të vaksinës anti-Covid

Rama: Brenda shkurtit, 40 mijë doza të tjera të vaksinës anti-Covid

40 mijë doza të tjera të vaksinës anti-Covid pritet të vijnë në Shqipëri brenda muajit shkurt. Kështu ka deklaruar Kryeministri Edi Rama sot, menjëherë pas marrjes së dozës së dytë të vaksinës “Phizer” në stadiumin “Air albania”.

“Dje në darkë kemi marrë konfirmimin nga Pfizer që në mes të shkurtit mbërrijnë mbi 10 mijë doza të tjera të parashikuara dhe brenda shkurtit vijnë edhe mbi 30 mijë doza të tjera, që do të thotë që jemi gati të vaksinojmë të gjithë mjekët dhe infermierët dhe të fillojmë më moshën më të thyer”, njoftoi zoti Rama.

1170 dozat e reja të vaksinës anti-COVID të kompania Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e djeshme në Shqipëri!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES