16.5 C
Tirana
Friday, September 24, 2021
KryefaqjaUncategorizedDjali i mbretëreshë Elizabeth i akuzuar për trafik minoreshës, SHBA e kërkon...

Djali i mbretëreshë Elizabeth i akuzuar për trafik minoreshës, SHBA e kërkon të dëshmojë

Djali i mbretëreshës së Britanisë së Madhe, princi Andrew duhet tashmë të përballet me akuza të rënda pedofilie, të cilat mund ta ccojnë deri në bankën e të akuzuarit.


Dëshitë e reja të publikuara së fundmi, tregojnë që Duka i New York-ut është shoqëruar vazhdimisht me Jeffrey Eipstein, kreu i rrjetet të madh të trafikimit dhe abuzimit me minorenë.

Prince Andrew 'faces new evidence he did meet Epstein trafficking victim, 17' | Metro News


Virginia Roberts tregon se princi ka abuzuar me të kur ajo ishte vetëm 17 vjeç. Ajo pretendon se Andrew ka paguar Epstein, që ta sjellë atë disa herë në Londër dhe në ishullin privat në Karaibe, ku dhe ka ndodhur abuzimi. Pas arrestimit të ish-partneres dhe bashkëpunëtores së Epstein, Ghislaine Maxwell , dhjetëra dokumenta të dëshmisë së saj u publikuan në shtypin amerikan. Si pasojë,u bënë të njohura detaje të reja se si vajza të varfëra dhe me probleme të rënda sociale u bënë pre e këtij rrjeti pedofilie.


Epstein dhe Maxwell kanë qënë shpesh të pranishëm në eventet dhe festat që organizonte princi, madje edhe në një darkë shtetërore të mbretëreshës Elizabeth.

Sakaq, prokuroria amerikane i ka kërkuar Andrew të shkojë në SHBA dhe të japë dëshmitë e tij, mirëpo në një intervistë për BBC, princi ka hedhur poshtë të gjitha akuzat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES