15.5 C
Tirana
Tuesday, September 21, 2021
KryefaqjaAustralia drejt mposhtjes së COVID-19
Array

Australia drejt mposhtjes së COVID-19

 

Australia po shkon drejt mposhtjes së COVID-19 pas rezultateve surprizë së fundmi. Shteti i Victorias që vuajti një ”Lock-Doën” prej më shumë se 100 ditëve, së fundmi ka shënuar që për të dytën ditë radhazi të mos ketë asnjë rast.

Prej 8 qershorit Victoria nuk shënonte një ditë të qetë nga COVID-19, por duket se kjo javë ka nisur mbarë për qytetarët. Po ashtu qeveria referuar rënies së rasteve ka lehtësuar masat teksa kryeqyteti Melbourne ka dalë nga ”Lock-Down”.

Teksa bota tashmë po përballet me valën e dytë dhe me rikthim të masave kufizuese, Australia duket se është drejt lirimit të masave të ndërmarra.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES