23.5 C
Tirana
Wednesday, September 22, 2021
KryefaqjaDhurohen 25 kompjutera në gjimnazin ‘Partizani‘/Bushati: Investojmë për një arsim cilësor
Array

Dhurohen 25 kompjutera në gjimnazin ‘Partizani‘/Bushati: Investojmë për një arsim cilësor

Kreu i PS Tiranë, Ervin Bushati së bashku me ‘Comdata Group’, kompania lider në Itali në fushën e telemarketingut, Administratorin e njësisë nr. 8, Dritan Dango dhe kryetaren e Partisë Socialiste të njësisë 8, Aida Llazani ndërmorën nismën humanitare për dhurimin e 25 kompjuterave në gjimnazin ‘Partizani’.

Deputeti socialist, Ervin Bushati theksoi se nisma është një investim në rritjen e cilësisë dhe standardeve të mësimdhënies.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që kreu i PS në Tiranë ndërmerr të tilla misione humanitare.

Me anë të nismës humanitare ‘Familja e Zemrës’, deputeti ka ndihmuar familje në nevojë, nëna kryefamiljare, të moshuarit gjatë pandemisë si edhe shumë kategori të tjera në pamundësi ekonomike.

Misioni vijon…

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES