12.5 C
Tirana
Friday, September 24, 2021
KryefaqjaRama: BE alokoi 100 mln eurot për Rindërtimin
Array

Rama: BE alokoi 100 mln eurot për Rindërtimin

Kryeministri Edi Rama reagoi lidhur me lajmin e mirë që erdhi nga BE, në këtë kohë të vështirë të përballjes me koronavirusin.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, Rama thekson se pavarësisht situatës së vështirë, në të cilën ndodhet e gjithë bota, BE i qëndroi angazhimit të 17 shkurtit në Konferencën e Donatorëve në Bruksel dhe 100 milionë eurot e premtuara për rindërtimin u alokuan në buxhetin e rishikuar të BE 2020.

Mesazhi i kryeministrit:

🟢 NJË LAJM I MIRË QË PAVARËSISHT HALLIT TË MADH TË PĒRBALLIMIT TË PASOJAVE TË KËSAJ LUFTE BOTËRORE, BE I QËNDROI ANGAZHIMIT TË 17 SHKURTIT NË BRUKSEL DHE 100 MILIONË € E PREMTUAR NGA KOMISIONI EUROPIAN PËR RINDËRTIMIN, U ALOKUAN NË BUXHETIN E RISHIKUAR TË BE2020🇪🇺🇦🇱”, shkruan Rama.

 

BW

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES