23.5 C
Tirana
Wednesday, September 22, 2021
KryefaqjaNdihma për pensionistët dhe familjet në nevojë/Rama: Duhet durim dhe besim
Array

Ndihma për pensionistët dhe familjet në nevojë/Rama: Duhet durim dhe besim

 

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se ka vijuar tashmë shpērndarja e ndihmave çadër më çadër për banorët e prekur nga tërmeti. Rama ka publikuar një video nga momentet e shpërndarjes së këtyre ndihmave ditën e djeshme në Thumanë, ku edhe ka theksuar  se ky aksion do vijojë  në të gjitha zonat e prekura nga termeti, po ashtu edhe tek pensionistet dhe te familjet e varfra.

Mesazhi i plotë i kryeministrit:

🔴 MBRËMË NË THUMANË

🔴 SOT, NËN DREJTIMIN E MINISTRES SË MBROJTJES, VIJON SHPËRNDARJA ÇADËR MË ÇADËR, NË ZONËN E PREKUR NGA TËRMETI DHE DERË MË DERË, KUDO NË SHQIPËRI TEK PENSIONISTËT E VETMUAR DHE FAMILJET MË TË VARFRA

🔴 DURIM, BESIM DHE PËRSËRI DURIM🙏

‘Zemra e Tiranës’

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES