12.5 C
Tirana
Friday, September 24, 2021
KryefaqjaRama në Washington, takime në kuadër të Rindërtimit
Array

Rama në Washington, takime në kuadër të Rindërtimit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Washington D.C ku edhe ka zhvilluar disa takime në kuadër të çështjeve aktuale në Shqipëri.

Fillimisht Rama është pritur në një takim nga Presidenti i Bankës Botërore, David Malpass.

‘Në fokus nevojat e Rindërtimit, Konferenca e Donatorëve në Bruksel dhe kontributi konkret i Bankës Botërore në financimin e Programit të Rindërtimit’, ka deklaruar kryeministri.

Më tej kreu i qeverisë ka vizituar Departamentin Amerikan të Shtetit ku është pritur në takim nga Sekretari, Mike Pompeo.

Në kuadër të këtyre çështjeve aktuale për Shqipërinë, Rama pritet të zhvillojë edhe disa takime të tjera.

 

‘Zemra e Tiranës’

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES