23.5 C
Tirana
Wednesday, September 22, 2021
KryefaqjaRama dhe Veliaj në Kamëz, vizitojnë familjen e prekur nga tërmeti
Array

Rama dhe Veliaj në Kamëz, vizitojnë familjen e prekur nga tërmeti

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj vizituan ditën e sotme familjen Koxhaj, shtëpia e së cilës doli e pabanueshme në tërmetin e 21 shtatorit.

‘Kodër Kamëz – Në Shtëpinë e Re të familjes Koxhaj, ku pas tërmetit të 21 shtatorit pllakosi dëshpërimi, sepse dëmet e shkaktuara e bënë të pabanueshme banesën e vjetër… Por sot është dita e një fillimi të ri😊’, deklaroi kryeministri.

Kreu i qeverisë shprehu se çdo premtim i dhënë është mbajtur dhe se banorët tashmë dita-ditës po strehohen në shtëpitë e tyre.

‘Të gjithë familjet që humbën banesat individuale do të hyjnë në një shtëpi të re, më të mirë se ajo që kishin dhe brenda këtij viti🚧🏠🏗’, shtoi së fundmi Rama.

 

‘Zemra e Tiranës’

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES