23.5 C
Tirana
Wednesday, September 22, 2021
KryefaqjaShërbimet online/Rama: Lehtësim në regjistrimin e bizneseve
Array

Shërbimet online/Rama: Lehtësim në regjistrimin e bizneseve

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar ditën e sotme një mënyrë tepër të thjeshtë se si tashmë bizneset mund të regjistrohen në portalin e-albania.

Ky është shërbimi online i radhës që u vjen në ndihmë qytetarëve, duke shmangur kështu sorollatjen nëpër institucionet shtetërore.

“Qendra Kombëtare e Biznesit (QKB)- REVOLUCIONI DIGJITAL NË SHËRBIMET PUBLIKE; Lehtësim drastik për regjistrimin e bizneseve. Vetëm pak minuta online në kompjuter apo celular, duke klikuar vetë nga kudoqoftë (brenda ose jashtë vendit) ose me një ndihmë të parë në sportel, përmes https://e-albania.al, mund të kryen procedurat e nevojshme që deri dje kërkonin kohë e mund zyrë më zyrë”, deklaroi kryeministri i vendit.

Më tej ai shtoi se ky proces rrēnjësisht transformues do të lehtësojë ndjeshëm biznesin e vogël, duke i hequr qafe shpenzimet e ecejakeve dhe biznesin në terësi natyrisht.

 

‘Zemra  e Tiranës’

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

LAJMET E FUNDITZEMRA E TIRANES