4 C
Tirana
Sunday, February 28, 2021

Aktualitet

PolitikE

Bushati: PD Koalicion me parti fantazma që pretendojnë vetëm një vend të sigurtë në opozitë dhe jo një minister në qeveri

“Qytetarët do të dinë të dallojnë në 25 prill kush punon më shumë për ta dhe kush ka punuar në vazhdimësi”- ka qënë kjo...

Askush nuk mund të bënte më shumë/ Bushati: Të gjithë e dinë që Lulzim Basha fle gjumë më shumë se duhet

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka zhvilluar një intervistë në ‘Klan News’, ku ndër të tjerash ka folur në lidhje me zgjedhjet e...

Bushati: Sfida e Pandemisë në Urbanistikë, Teknologjinë dhe Ekonominë e Re

Ashtu sikurse i gjithë globi edhe Shqipëria prej një viti tashmë po përballet me pandeminë COVID-19, e cila i ka dhënë një goditje të...

Bushati: PD, djathtas në taksa dhe majtas në shpenzime

Për të zbutur efektet e shkaktuara nga pandemia COVID-19 qeveria ka miratuar një pakete lehtësuese financiare ku përfshihet dyfishimi i ndihmës ekonomike për 6...

“Frankenshtajn politik”: Propozimet e opozitës me taksat djathtas dhe shpenzimet majtas

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë ka hedhur “poshtë” dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për projektligjin...

“Takim me gra dhe vajza sipërmarrëse. Bushati: Mbeshtetje për çdo grua që do të hyjë në biznes

Gjatë një takimi me vajza dhe gra sipërmarrëse deputeti dhe anëtari i Komisionit të Ekonomisë, Ervin Bushati, shprehu mbështetjen e pakushtëzuar për hapjen e...

MENDIM

MENDIM

KULTURE

Aktori shqiptar tregon eksperiencën me DiCaprio-n dhe Tom Hanks

Aktori i njohur shqiptar, Marko Caka, prej vitesh është pjesë e projekteve kinematografike të Hollywood, duke ndërtuar një karrierë të madhe, me role “të...

NA NDIQNI

1,968FansaPëlqeje
273NdjekësitNdiqe

LAJMET E FUNDIT

Bushati: PD Koalicion me parti fantazma që pretendojnë vetëm një vend të sigurtë në opozitë dhe jo një minister në qeveri

“Qytetarët do të dinë të dallojnë në 25 prill kush punon më shumë për ta dhe kush ka punuar në vazhdimësi”- ka qënë kjo...

Aktori shqiptar tregon eksperiencën me DiCaprio-n dhe Tom Hanks

Aktori i njohur shqiptar, Marko Caka, prej vitesh është pjesë e projekteve kinematografike të Hollywood, duke ndërtuar një karrierë të madhe, me role “të...

Askush nuk mund të bënte më shumë/ Bushati: Të gjithë e dinë që Lulzim Basha fle gjumë më shumë se duhet

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka zhvilluar një intervistë në ‘Klan News’, ku ndër të tjerash ka folur në lidhje me zgjedhjet e...


Zemra e Tiranes

Bushati: PD Koalicion me parti fantazma që pretendojnë vetëm një vend të sigurtë në opozitë dhe jo një minister në qeveri

“Qytetarët do të dinë të dallojnë në 25 prill kush punon më shumë për ta dhe kush ka punuar në vazhdimësi”- ka qënë kjo...

Askush nuk mund të bënte më shumë/ Bushati: Të gjithë e dinë që Lulzim Basha fle gjumë më shumë se duhet

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka zhvilluar një intervistë në ‘Klan News’, ku ndër të tjerash ka folur në lidhje me zgjedhjet e...

Bushati: Sfida e Pandemisë në Urbanistikë, Teknologjinë dhe Ekonominë e Re

Ashtu sikurse i gjithë globi edhe Shqipëria prej një viti tashmë po përballet me pandeminë COVID-19, e cila i ka dhënë një goditje të...

BOTA

Kuba Komuniste hap ekonominë për bizneset private.

Kuba po përballet me mungesë të produkteve të konsumit të përditshëm. Ekonomia kubaneze ka pësuar rënie prej 11% në vitin e fundit.Gjithashtu Kuba është...

Tensioniet Rusi-BE. Ministri Gjerman: ” Nuk duhet të ndikojnë tek projekti i...

Rusia dëboi diplomatët Gjermanë dhe Europianë duke i akuzuar ata për pjesëmarrje në protesta të paligjshme kundër burgimit të Navalny. Ministri i Jashtëm Rus, akuzoi...

Arritja historike e vaksinës ndërkohë që rastet me Covid-19 po ulen

Numri i vaksinimeve Covid-19 në nivel global ka tejkaluar numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara, një moment historik që nënvizon progresin e bërë...

SPORT

Man. City shpallet kampion dimri, Arsenali vijon ngjitjen në renditje

Manchester City mbyll gjysmën e parë të kampionatit anglez në krye, pasi mbrëmjen e sotme ia doli të triumfojë me rezultatin e thellë 0-5...

Një ditë nga prezantimi, Tuchel debuton te Chelsea, “Djajtë e Kuq” gati të marrin kreun

Këtë mesjavë zhvillon ndeshje gjithashtu edhe Premier League dhe nga sfidat e ditës së mërkurë spikat përballja Chelsea – Wolves, që do të zhvillohet...

Pioli: Humbja e dytë radhazi? I sigurt për të ardhmen

Milani pësoi humbjen e dytë radhazi, këtë herë në derbin e Madoninnas, përballë Interit, që e nxori jashtë Kupës së Italisë. Në përfundim të...

LIFESTYLE

Elisabetta Franchi-Marina Vjollcës: Është ajo që kam në mendje kur mendoj për veshjet e mia!

Prej disa muajsh moderatorja e njohur Marina Vjollca është ambasadore e markës së njohur të stilistes Elisabetta Franchi. E lumtur që italiania kishte zgjedhur...

Butrint Imeri sjell dedikimin e tij më të ëmbël të dashurisë

Butrint Imeri ka ardhur ditën e sotme me një surprizë që na ka kapur të gjithve në befasi. Ç’është e vërteta këngëtari na ka...

Florian Marku shënon një tjetër rekord në Londër!

Boksieri shqiptar Florian Marku ka shënuar suksesin e radhës, teksa ka mposhtur britanikun Rylan Charlton, në arenën “Wembley” të Londrës. Marku dhe rivali Charlton dhuruan...