Sulmi në Manchester, homazhe për viktimat

administrator
Read Time41Seconds

Pas sulmit në Manchester ku mbetën të vrarë 22 persona e u plagosën 59 të tjerë nga një atentator vetëvrasës, Britania është ngritur në alert duke marrë masa të rrepta sigurie.

Sot, mijëra njerëz kanë vizituar vendin e sulmit terrorist në Manchester, ku qytetaret kanë vendosur lule dhe mesazhe mbështetëse për viktimat.

Ne qytet dhe në mbarë Britaninë janë rritur masat e sigurisë. Qeveria ka aktivizuar `Operation Temperer`, që është një plan emergjent për të vendosur ushtarë në vendet kryesore publike në mbështetje të policisë. Sulmi i kryer nga nje i ri radikal është marrë përsipër nga Shteti Islamik. Si autor i shperthimit u identifikua Salman Abedi, trupi i të cilit u gjet mes viktimave. Ndërkohë forcat blu kanë shoqëruar në polici vëllain e atentatorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Zbulohet në Brazil smeraldi me vlerë 300 mln dollarë

Pas sulmit në Manchester ku mbetën të vrarë 22 persona e u plagosën 59 të tjerë nga një atentator vetëvrasës, Britania është ngritur në alert duke marrë masa të rrepta sigurie. Sot, mijëra njerëz kanë vizituar vendin e sulmit terrorist në Manchester, ku qytetaret kanë vendosur lule dhe mesazhe mbështetëse […]