Stuhitë e dëborës përfshijnë SHBA-të

administrator
Read Time55Seconds

Nëse mendoni se ditët me shi kanë mbaruar dhe dielli i ka zënë vendin, e geni gabim. Amerika është `pushtuar` përsëri nga stuhitë e dëborës.

Njujorkezët po furnizohen me ushqime dhe batanije ndërkohë që po pastrojnë dëborën me lopata dhe kripë, duke u përgatitur kështu për një stuhi më të madhe dëbore. Nga 38 deri në 42 centimetra borë pritet të mbulojë Nju Jorkun paraditen e të martës, duke bërë që qytetarët të përgatiten për të qëndruar në ambiente të mbyllura dhe të ngrohta.”Të gjitha udhëtimet, nga toka dhe ajri, do të kenë probleme. Nëse keni mundësi të qëndroni në shtëpi të martën, zgjidhni mos të dilni! ” thane meteorologet.

Bora pritet të bjerë gjatë gjithë ditës dhe natës dhe do të vazhdojë edhe mëngjesin e të mërkurës. Efektet e borës së madhe do të bëhen edhe më keq nga era, e cila do të bëjë që temperaturat të shkojë nën zero.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Tirana feston “Ditën e Verës”/ Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” do jetë i qytetarëve (Axhenda)

Nëse mendoni se ditët me shi kanë mbaruar dhe dielli i ka zënë vendin, e geni gabim. Amerika është `pushtuar` përsëri nga stuhitë e dëborës. Njujorkezët po furnizohen me ushqime dhe batanije ndërkohë që po pastrojnë dëborën me lopata dhe kripë, duke u përgatitur kështu për një stuhi më të […]