Rama dhe Veliaj në njësinë 8, vizitojnë familjen e prekur nga tërmeti

Bleona Hoxha
Read Time37Seconds

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Veliaj vizituan ditën e sotme një ndër familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, e cila është sistemuar në një shtëpi me qira në njësinë nr.8.

‘Deri në ndërtimin e shtëpisë së re apo merimetimin e shtëpisë së dëmtuar, familja e Dallëndyshes dhe të gjitha familjet që kanë humbur shtëpinë në qytetet e prekura, rreth 8190 të miratuara aktualisht, do të qëndrojnë me para të paguara nga shteti’, ka deklaruar kryeministri Rama.

Më tej kreu i qeverisë shpërndau dhurata për fëmijët, duke u munduar të kthejë buzëqeshjen në fytyrën e tyre, pas atyre momenteve tē trishta që kaluan.

 

‘Zemra e Tiranës’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Konferenca e Donatorëve/Bushati: Çdo shifër do të shkojë për strehimin e qytetarëve dhe ndërtimin e infrastrukturës

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Veliaj vizituan ditën e sotme një ndër familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, e cila është sistemuar në një shtëpi me qira në njësinë nr.8. ‘Deri në ndërtimin e shtëpisë së re apo merimetimin e shtëpisë së dëmtuar, familja e Dallëndyshes dhe të […]