Rama dhe Veliaj në Kamëz, vizitojnë familjen e prekur nga tërmeti

Bleona Hoxha
Read Time42Seconds

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj vizituan ditën e sotme familjen Koxhaj, shtëpia e së cilës doli e pabanueshme në tërmetin e 21 shtatorit.

‘Kodër Kamëz – Në Shtëpinë e Re të familjes Koxhaj, ku pas tërmetit të 21 shtatorit pllakosi dëshpërimi, sepse dëmet e shkaktuara e bënë të pabanueshme banesën e vjetër… Por sot është dita e një fillimi të ri😊’, deklaroi kryeministri.

Kreu i qeverisë shprehu se çdo premtim i dhënë është mbajtur dhe se banorët tashmë dita-ditës po strehohen në shtëpitë e tyre.

‘Të gjithë familjet që humbën banesat individuale do të hyjnë në një shtëpi të re, më të mirë se ajo që kishin dhe brenda këtij viti🚧🏠🏗’, shtoi së fundmi Rama.

 

‘Zemra e Tiranës’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Konferenca me Komisionerin për Zgjerim, Rama: Do të vijojmë reformat

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj vizituan ditën e sotme familjen Koxhaj, shtëpia e së cilës doli e pabanueshme në tërmetin e 21 shtatorit. ‘Kodër Kamëz – Në Shtëpinë e Re të familjes Koxhaj, ku pas tërmetit të 21 shtatorit pllakosi dëshpërimi, sepse dëmet e shkaktuara e bënë të […]