Post-tërmeti/Veliaj: Ka nisur ndërtimi i lagjes së re në Vaqarr

Bleona Hoxha
Read Time35Seconds

Kryebashkiaku Veliaj në një postim të bërë në rrjetet sociale, bëri me dije se ka nisur ndërtimi i lagjes së re në Vaqarr, ku do të strehohen banorët që u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit.

Vetë Veliaj inspektoi punimet në këtë zonë disa ditë më parë, ku dhe u sigurua që puna po vijon normalisht.

“24/7 🚜 Thuajse gati terreni për lagjen e re Qendër-Vaqarr, vetëm 1.5 km nga Kombinati! #Tirana100 🎠#Rindërtimi”, shkruan Veliaj.

Kryebashkiaku bëri gjithashtu me dije se do të garantohet gjithë infrastruktura e nevojshme, duke filluar që nga terrenet sportive, hapësira rekreative tregtare dhe shërbim të transportit publik urban.

 

‘Zemra e Tiranës’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Roli i Shqipërisë në përplasjen SHBA-Iran, dhe tensionet gjeopolitike në Mesdheun Lindor

Kryebashkiaku Veliaj në një postim të bërë në rrjetet sociale, bëri me dije se ka nisur ndërtimi i lagjes së re në Vaqarr, ku do të strehohen banorët që u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit. Vetë Veliaj inspektoi punimet në këtë zonë disa ditë më parë, ku dhe u […]