Në mesin e fëmijëve, Rama uron Krishtlindjet

Kledina Skëndo
Read Time31Seconds

Nëpërmjet një fotoje në të cilën gjendet i rrethuar plot me fëmijë, kreu i qeverisë,  Rama ka uruar të gjithë besimtarët në këtë ditë Krishtlindje.

Në fotografinē e postuar, Rama shihet i buzëqeshur dhe përbri saj ka shkruar “Gëzuar Ktishtlindjet”.

Kujtojmë se pak më herët, kryeministri Rama e nisi ditën me një postim të fjalës së Papa Françeskut.

“Zoti nuk i jep kurrë dhuratë atyre që nuk janë në gjendje ta marrin! Ai na ka dhënë Krishtlindjet, sepse të gjithë ne kemi aftësinë t’i kuptojmë e t’i mirëpresim.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Krishtlindje/Deputeti Bushati uron bashkë me familjen

Nëpërmjet një fotoje në të cilën gjendet i rrethuar plot me fëmijë, kreu i qeverisë,  Rama ka uruar të gjithë besimtarët në këtë ditë Krishtlindje. Në fotografinē e postuar, Rama shihet i buzëqeshur dhe përbri saj ka shkruar “Gëzuar Ktishtlindjet”. Kujtojmë se pak më herët, kryeministri Rama e nisi ditën […]