Ndihma për pensionistët dhe familjet në nevojë/Rama: Duhet durim dhe besim

Bleona Hoxha
Read Time44Seconds

 

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se ka vijuar tashmë shpērndarja e ndihmave çadër më çadër për banorët e prekur nga tërmeti. Rama ka publikuar një video nga momentet e shpërndarjes së këtyre ndihmave ditën e djeshme në Thumanë, ku edhe ka theksuar  se ky aksion do vijojë  në të gjitha zonat e prekura nga termeti, po ashtu edhe tek pensionistet dhe te familjet e varfra.

Mesazhi i plotë i kryeministrit:

🔴 MBRËMË NË THUMANË

🔴 SOT, NËN DREJTIMIN E MINISTRES SË MBROJTJES, VIJON SHPËRNDARJA ÇADËR MË ÇADËR, NË ZONËN E PREKUR NGA TËRMETI DHE DERË MË DERË, KUDO NË SHQIPËRI TEK PENSIONISTËT E VETMUAR DHE FAMILJET MË TË VARFRA

🔴 DURIM, BESIM DHE PËRSËRI DURIM🙏

‘Zemra e Tiranës’

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

COVID-19/ Manastirliu: 3 mijë mjekë e infermierë i bashkohen thirrjes për të ndihmuar

  Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se ka vijuar tashmë shpērndarja e ndihmave çadër më çadër për banorët e prekur nga tërmeti. Rama ka publikuar një video nga momentet e shpërndarjes së këtyre ndihmave ditën e djeshme në Thumanë, ku […]