Manastirliu: Mbi 59 mijë familje kanë përfituar nga bonusi I bebes

Bleona Hoxha
Read Time46Seconds

Teksa investimet në shëndetësi sa vijnë dhe shtohen duke u përpjekur që situata pandemike të mbahet nën kontroll, qeveria vazhdon të mbështesë me bonusin e bebes familjet shqiptare që sjellin në jetë të vegjlit e tyre. Me anë të një postimi në rrjete sociale, Ministria e Shëndetësisë Manastirliu ka bërë me dije se mbi 59 mijë familje në vend kanë përfituar bonusin e bebes që nga fillimi I programit të qeverisë.

Postimi I plotë I Ministres Manastirliu:

😇 Më shumë se 59 mijë familje që janë gëzuar me fëmijë kanë përfituar #bonusin e bebes prej fillimit të programit të qeverisë 🎁 👉🏼 ky program gjithëpërfshirës mbështet familjet e reja me 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë ✅
#FëmijëtTëParët
#ShëndetësiaQëDuam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Veliaj letër urimi nxënësve të Tiranës: “Jeni aleatët e mi, më jepni kurajo për transformimin e qytetit tonë”

Teksa investimet në shëndetësi sa vijnë dhe shtohen duke u përpjekur që situata pandemike të mbahet nën kontroll, qeveria vazhdon të mbështesë me bonusin e bebes familjet shqiptare që sjellin në jetë të vegjlit e tyre. Me anë të një postimi në rrjete sociale, Ministria e Shëndetësisë Manastirliu ka bërë […]