Makinat e reja për vitin 2017

administrator
Read Time1 Minute, 5 Seconds

Për të gjithë të apasionuarit pas makinave duket se ky do të jetë viti juaj. Makina të mrekullueshme pritet të hyjnë në treg këtë vit. Nëse keni në plan të shpenzoni para ne do ju prezantojmë me dy modelet e reja të cilat priten që në Qershor të jenë në treg.

Seat Ibiza (Qershor 2017)

Ibiza e tanishme mbetet modeli më i shitur i Seat në Britani të Madhe. Stili i zëvendësimit të tij duket i ngjashëm me atë të modeleve të kaluara, Leon, por ajo është pak më e madhe se makina e sotme. Fuqia do të vijë nga motori i ri me katër cilindra me benzinë dhe me naftë, të cilat japin performancë më të mirë dhe efikasitet të karburantit.

Suzuki Swift (Qershor 2017)

Swift i gjeneratës së katërt është edhe më i vogël dhe më i lehtë se Baleno, me të cilin ndan motorët e saj. Ajo ka një pamje më të madhe në pjesën e jashtme, por hapësira e brendshme është shumë afër Swift-it të sotëm. Trajtimi është përmirësuar gjithashtu, me Suzuki që përpiqet të përputhet me Ford Fiesta, udhëheqësin e klasës në këtë drejtim. Çmimi i Swift-it të ri do të fillojë nga £ 10,999.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Presidenti i Iranit rikonfirmon mandatin e dytë

Për të gjithë të apasionuarit pas makinave duket se ky do të jetë viti juaj. Makina të mrekullueshme pritet të hyjnë në treg këtë vit. Nëse keni në plan të shpenzoni para ne do ju prezantojmë me dy modelet e reja të cilat priten që në Qershor të jenë në […]