Le Pen refuzon të vërë shaminë, anulon një takim të rëndësishëm

administrator
Read Time42Seconds

Është anuluar në minutën e fundit takimi i parashikuar mes Marine Le Pen, kryetare e Frontit Nacional të Francës dhe autoritetit më të lartë islamik në Liban. Arsyeja është sepse Le Pen nuk pranoi të mbante shami. Kandidatja për presidente është në Bejrut për të rritur kredencialet e saj presidenciale. Gjatë vizitës ajo duhej të takohej me liderin musliman por rrjedha ndryshoi.

“Mund t’i përcillni respektin tim muftiut të madh, por unë nuk do të mbulohem” u shpreh liderja e ekstremit të djathë. ‘Kemi mbetur të habitur nga refuzimi i zonjës Le Pen, e cila është larguar pa kryer takimin e parashikuar”, thuhet në deklaratën e shtypit të Myftiut të Madh libanez, ku sjellja e kryetares së Frontit Nacional konsiderohet e “papërshtatshme”.

Le Pen aktualisht garon për kreun e Champs Elyse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Veseli nderohet me “Çelësin e Qytetit”: “Puna e Veliajt në Tiranë inkurajuese, shembull i përgjegjësisë ndaj qytetarëve”

Është anuluar në minutën e fundit takimi i parashikuar mes Marine Le Pen, kryetare e Frontit Nacional të Francës dhe autoritetit më të lartë islamik në Liban. Arsyeja është sepse Le Pen nuk pranoi të mbante shami. Kandidatja për presidente është në Bejrut për të rritur kredencialet e saj presidenciale. […]