Kryetari Lul kerkon drejtesi?

Editor
Read Time58Seconds
Nga Geri Kusi
Kryetari Lul kerkon drejtesi?
Kryetari Lul kerkon zgjedhje te lira?
Per cilen drejtesi po flet,per 4 njerezit e vrare me 21 Janar,per zgjedhjet qe bente partia ne pushtet qe gjithmone nuk u pane kurre.
Z.Lulzim turp per ju qe kerkoni qiqrra ne hell kur jeni i djegur nga cdo ane dhe i turperuar nga i gjithe populli Shqiptar.Pse sot e kesaj dite nuk e pranoni Vettingun? Apo nga frika qe je i i lare me gjakun e te vrareve me 21 janar?Apo nga qe shkaktuat tragjedine e Gerdecit?
Ne keto zgjedhje do te kete 2 zgjidhje:
Nese duam te vazhdojme rrugen e nisur dhe te besojme tek reformat e qeverisjes Rama,dhe te besojme tek Reforma ne Drejtesi ,tek infrastruktura,tek besimi per nje shoqeri me te besueshme ku cdo i ri te ndihet i qarte ne idete e tij, ku meritokracia dhe demokracia te jete baze dhe qe cdo i ri te hedh hapa te sigurte ne ate qe ai beson qe te jete ne te ardhmen.
Ose te ndjekim udhen e gabuar, rrugen e krimit,rrugen e atyre qe “shpojne gomat e makinave”,”thyejne xhamat”, dhe te vjedhin popullin Shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Veliaj takim me Asamblenë e zgjeruar të  Njësisë #8/ Çdo ditë nga një punë konkrete

Nga Geri Kusi Kryetari Lul kerkon drejtesi? Kryetari Lul kerkon zgjedhje te lira? Per cilen drejtesi po flet,per 4 njerezit e vrare me 21 Janar,per zgjedhjet qe bente partia ne pushtet qe gjithmone nuk u pane kurre. Z.Lulzim turp per ju qe kerkoni qiqrra ne hell kur jeni i djegur […]