Krishtlindjet/ Koncert festiv në Tiranë

Editor
Read Time32Seconds

Me rastin e Krishtlindjeve, Bashkia Tiranë do të organizojë një koncert festiv në qendër të kryeqytetit.

Mësohet se koncerti do të mbahet nga orkestra filarmonike e Universitetit të Arteve “Ibrahim Madhi”, ku në rolin e solistes do të jetë këngëtarja e njohur Vikena Kamenica.

Gjithashtu, i ftuar  është edhe tenori me famë botërore, Kastriot Tusha.

Në posterin e publikuar nga Bashkia Tiranë, bëhet me dije se  pritet të përformohen veprat më të bukura të muzikës klasike shqiptare dhe huaja.

Zemra e Tiranës ju fton të mos mungoni në festën e Krishtlindjeve, në sheshin “Skënderbej”, në orën 20:00.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

PS ndez motorrët për zgjedhje/ Rama: Duken larg, por ato janë nesër

Me rastin e Krishtlindjeve, Bashkia Tiranë do të organizojë një koncert festiv në qendër të kryeqytetit. Mësohet se koncerti do të mbahet nga orkestra filarmonike e Universitetit të Arteve “Ibrahim Madhi”, ku në rolin e solistes do të jetë këngëtarja e njohur Vikena Kamenica. Gjithashtu, i ftuar  është edhe tenori […]