Deputeti socialist, Bushati takim online me ambasadorin Soreca dhe raporteren e PE, Dos Santos

Bleona Hoxha
Read Time41Seconds

Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëherazi kreu i PS për Tiranën, Ervin Bushati së bashku me Sekretarin e Përgjithshëm të PS, Taulant Balla zhvilluan ditën e sotme një takim online me Raporteren për Shqipërinë në PE, Isabella Dos Santos dhe ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca.

Në takimin online të zhvilluar, temat e referuara gjatë mbledhjes ishin lidhur me reformat kryesore që po realizohen në vend, Rindërtimi, situata nga Covid-19 dhe rekomandet e opinionit të Venecias.

Një çështje tjetër që nuk u la pa përmendur ishte edhe rimëkëmbja ekonomike pas tërmetit dhe pandemisë, të cilat siç i quajti deputeti socialist, Ervin Bushati ishin dy ngjarje të rënda që e prekën vendin tonë brenda një përiudhe të shkurtër kohore.

 

‘Zemra e Tiranës’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Milionerët në botë, kërkesë qeverive për rritje taksash ndaj tyre

Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëherazi kreu i PS për Tiranën, Ervin Bushati së bashku me Sekretarin e Përgjithshëm të PS, Taulant Balla zhvilluan ditën e sotme një takim online me Raporteren për Shqipërinë në PE, Isabella Dos Santos dhe ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca. Në takimin online të zhvilluar, […]