Covid-19 në Shqipëri/ Rama: Pacienti i shëruar lë Infektivin

Bleona Hoxha
Read Time30Seconds

I shëruari i parë shqiptar nga koronavirusi ka lënë këtë pasdite ambientet e Spitalit të Infektivit në QSUT, pasi rezultoi negativ në të dy testet e kryera.

Lajmi është bërë  i ditur nga kryeministri Edi Rama, i cili poston në “Facebook” foton emocionuese, kur pacienti largohet nga Infektivi.Mesazhi i kryeministrit:

🟢 I SHËRUARI I PARË DEL NGA SPITALI PËR T’U MBYLLUR NË SHTËPI PA DALË FARE 14 DITË, NËN VËZHGIMIN E MJEKËVE FANTASTIKË TË INFEKTIVIT🙏

 

Lajmi është konfirmuar edhe nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. 

‘Zemra e Tiranës’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Covid-19/Rama: Duhet durim dhe zbatim rregullash

I shëruari i parë shqiptar nga koronavirusi ka lënë këtë pasdite ambientet e Spitalit të Infektivit në QSUT, pasi rezultoi negativ në të dy testet e kryera. Lajmi është bërë  i ditur nga kryeministri Edi Rama, i cili poston në “Facebook” foton emocionuese, kur pacienti largohet nga Infektivi. Mesazhi i […]