COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 57 të shëruar, 153 raste te reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Bleona Hoxha

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju rikujton edhe një herë për masat e thjeshta që duhet të respektojë çdo qytetar në përditshmëri: Mbani duart të pastra dhe mos e prekni fytyrën Ruani distancën në ambientet publike. Kudo kur kjo nuk është e mundur, vendosni maskë apo barrierë mbrojtëse. Shmangni […]

Takim me Këshillin Socialist të Dajtit, Bushati: 25 Prilli, fitore e padiskutueshme

Bleona Hoxha

Deputeti I Partisë Socialiste, Ervin Bushati zhvilloi një takim me Këshillin Politik të Dajtit ku në fokus të takimit ishte riformatimi I strukturave në Asamblenë e Dajtit, rigjenerimi I forcave për të përfaqësuar më mirë qytetarët dhe nisjen e punës për marrjen e 74 mandateve, për ta çuar Partinë Socialiste […]