Australia drejt mposhtjes së COVID-19

Joana Allushi
Read Time34Seconds

 

Australia po shkon drejt mposhtjes së COVID-19 pas rezultateve surprizë së fundmi. Shteti i Victorias që vuajti një ”Lock-Doën” prej më shumë se 100 ditëve, së fundmi ka shënuar që për të dytën ditë radhazi të mos ketë asnjë rast.

Prej 8 qershorit Victoria nuk shënonte një ditë të qetë nga COVID-19, por duket se kjo javë ka nisur mbarë për qytetarët. Po ashtu qeveria referuar rënies së rasteve ka lehtësuar masat teksa kryeqyteti Melbourne ka dalë nga ”Lock-Down”.

Teksa bota tashmë po përballet me valën e dytë dhe me rikthim të masave kufizuese, Australia duket se është drejt lirimit të masave të ndërmarra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Japoni, aty ku 100 vjeçarët thyejnë rekorde

  Australia po shkon drejt mposhtjes së COVID-19 pas rezultateve surprizë së fundmi. Shteti i Victorias që vuajti një ”Lock-Doën” prej më shumë se 100 ditëve, së fundmi ka shënuar që për të dytën ditë radhazi të mos ketë asnjë rast. Prej 8 qershorit Victoria nuk shënonte një ditë të […]