107 vjetori i Policisë së Shtetit, inaugurohet nga kryeministri, reparti i ri i RENEA-s

Bleona Hoxha
Read Time41Seconds

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në inaugurimin e repartit të ri të RENEA-s.

Kreu i qeverisë u shoqërua nga drejtori i policisë, Ardi Veliu, ministri Lleshaj, ambasadori Soreca dhe forca të shumta policie që aktualisht po vijojnë të shërbejnë denjësisht me punën e tyre.

‘NJË REPART I RI PËR FORCAT SPECIALE “RENEA” – 107 vjetori i Policisë së Shtetit, vjen me finalizimin e projektit të repartit bashkëkohor për forcat policore të elitës, të cilat pas 30 vjetësh do të kenë më në fund të njëjtat kushte si forcat simotra në Europë👍’, deklaroi kryeministri.

Më tej Rama shtoi se kemi përpara shumë sfida dhe 2020 është vit kyç për të vënë në jetë ofensivën ndaj KÇK.

‘Zemra e Tiranës’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Samiti për Turizmin/Klosi: Durrësi vijon të mbetet i qëndrueshëm

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në inaugurimin e repartit të ri të RENEA-s. Kreu i qeverisë u shoqërua nga drejtori i policisë, Ardi Veliu, ministri Lleshaj, ambasadori Soreca dhe forca të shumta policie që aktualisht po vijojnë të shërbejnë denjësisht me punën e tyre. ‘NJË REPART […]